OSOBY

KUJAWSKIE KAPELE LUDOWE - ARTYŚCI I ICH TWÓRCZOŚĆ

Kacprzak Danuta

Data urodzenia1936--
Lista atrybutówśpiewaczka, śpiewak

Danuta Kacprzak (ur. 1936) - wieloletnia członkini grupy śpiewaczej Zespołu Pieśni i Tańca "Kujawy" w Radziejowie (dawniej: Kapela Kujawska w Radziejowie).

Dołączyła do zespołu w 1971 roku.

W 1994 roku wraz z Zespołem Pieśni i Tańca "Kujawy" w Radziejowie brała udział w inscenizacji sztuki Wesele na Kujawach Franciszka Becińskiego w reżyserii Jana Kalafusa.

14 listopada 1999 roku, jako członkini Zespołu Pieśni i Tańca "Kujawy" w Radziejowie, brała udział w nagraniach repertuaru zespołu. Wraz z grupą śpiewaczą wykonała wówczas utwory: Przez tom naszą wieś; Miała matka syna; Olaboga, co się dzieje; Zaszło słonko, zaszło; Czemuś oczka zapłakała, dziewucho moja; Dzień dobry, mamusiu; Kujawy, Kujawy, ziemio ma; Przez nadgoplańskie krzoki; Pod jaworem Kasia stoi; W stawie ryby, w lesie grzyby; Malowane koła, malowane luśnie.

Działała w zespole przynajmniej do 2015 roku.

 

Źródło: Wanda Szkulmowska, Kapele kujawskie (część 4). Kapela Ludowa. Zespół Pieśni i Tańca "Kujawy" w Radziejowie, w: Amatorskie muzykowanie na Pomorzu i Kujawach, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Bydgoszcz 2018, ss. 225-246.

Opracowała: Monika Biesaga

Kujawskie Kapele Ludowe - artyści i ich twórczość

Projekt sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Copyright © 2000-2019 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy - Pracownia kultury muzycznej Pomorza i Kujaw i folklorystyki