MULTIMEDIA

KUJAWSKIE KAPELE LUDOWE - ARTYŚCI I ICH TWÓRCZOŚĆ

"Słuchaj pilnie kto ciekawy"

ŹródłoPlyta CD Zespół Ludowy "Radojewiczanie". Kujawy Ziemio ma..., Radojewice 2015
Data publikacji2015--
Lista atrybutównagranie

Utwór Słuchaj pilnie kto ciekawy z repertuaru Zespołu Ludowego "Radojewiczanie" z Radojewic w wykonaniu grupy śpiewaczej (NN).

Jest to jedna z 21 melodii zarejestrowanych na płycie CD Zespół Ludowy "Radojewiczanie". Kujawy Ziemio ma..., wydanej w 2015 roku. Nagrania dokonano w świetlicy wiejskiej w Radojewicach w 2015 roku, z okazji jubileuszu 30-lecia zespołu.

Tekstu i melodii utworu Słuchaj pilnie kto ciekawy, w przeciwieństwie do tekstów i melodii większości zaprezentowanych przez zespół utworów, nie odnajdziemy w publikacji Barbary Krzyżaniak, Aleksandra Pawlaka i Jarosława Lisakowskiego (Polska pieśń i muzyka ludowa. Źródła i materiały. Tom I Kujawy, cz. I Słowa, cz. II Melodie, Kraków 1974-1975); Pawła Billerta (Pieśni ludowe Kujaw, Pałuk i Kaszub, PWM, Kraków 1972) czy Oskara Kolberga (Dzieła wszystkie. Tom III Kujawy cz. I, Tom IV Kujawy cz. II, Warszawa 1867). Ich autor pozostaje nieznany.

 

Źródło: Wanda Szkulmowska, Książeczka dołączona do płyty CD Zespół Ludowy "Radojewiczanie". Kujawy Ziemio ma..., Radojewice 2015.

Opracowała: Monika Biesaga

Kujawskie Kapele Ludowe - artyści i ich twórczość

Projekt sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Copyright © 2000-2019 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy - Pracownia kultury muzycznej Pomorza i Kujaw i folklorystyki