OSOBY

KUJAWSKIE KAPELE LUDOWE - ARTYŚCI I ICH TWÓRCZOŚĆ

Seroczyński Szymon

Lista atrybutówinstrumentalista: bas, basista

Szymon Seroczyński - basista, członek "Kapeli Spod Kowala".

14 lipca 1993 roku w studio Wojewódzkiego Domu Kultury we Włocławku brał udział w nagraniu repertuaru "Kapeli Spod Kowala". Wykonał wtedy wraz z kapelą utwory: Kujawiak Ojcu bida; Oberek Od Brześcia; Oberek Antek trzymaj się; Polka Rach, ciach, ciach; Kujawiak Od Telążnej; Kujawiak Dla Pomorzan; Mazur Od Rakutowa; Za las, chłopcy, za las; Mazur złodziejski; Marsz Żegnamy was. Z kapelą i solistami bądź zespołem śpiewaczym zaprezentował zaś utwory: Marsz Otwórzcie, otwórzcie, bośmy przyjechali; Kujawiak Wczoraj dyszcz padał, dzisiaj pogoda; Nie chce jo, nie chce, chłopa od kosy; Wyjechałem na poleczko; Kujawiak W zielonym lesie rośnie koźlarek; A żebyś ty Wojtek wiedział, co ja za jedna; Szczęśliwe żony, które mężów mają; Nad kujawską ziemią słonko nisko chodzi / A kujawska ziemia wszystko nam obrodzi; Po cóżeś mnie, matulinko; Świeci se miesiączek między obłokami / Nie chadzaj dziewczyno z tymi to chłopcami; Zielony mosteczek, kwiaty na nim rosną; Matulu moja, trzymejcie tego Ignaca.

W 1993, 1995 i 1997 roku jako basista zespołu występował podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym.

 

 

Źródło: Wanda Szkulmowska, Kapele kujawskie (część 3). "Kapela Spod Kowala", w: Amatorskie muzykowanie na Pomorzu i Kujawach, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Bydgoszcz 2018, ss.191-223.

Opracowała: Monika Biesaga

Kujawskie Kapele Ludowe - artyści i ich twórczość

Projekt sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Copyright © 2000-2019 Akademia Muzyczna w Bydgoszczy - Pracownia kultury muzycznej Pomorza i Kujaw i folklorystyki